Virtuální realita se naučila bít uživatele

Goto down

Virtuální realita se naučila bít uživatele

Příspěvek pro Peter Kovac za Sun Apr 17, 2016 11:32 am

Vědci z Institutu HPI (Hasso-Plattner-Institut ) vytvořili zařízení Impacto, určené pro přenos na fyzické pocity kolize s objektem ve virtuální realitě.


Náramek Impacto se skládá z desky Arduino, na níž je připojen Bluetooth modul, solenoid, 3D-tisk plocha, která napodobuje správnou povrchu, baterie a elektrody. Pro sledování pohybů uživatele je používán řadič Kinect v kombinaci s platformou Unity3D. Jakmile systém zjistí, že fyzické tělo uživatele se dotklo předmětu ve virtuální realitě, Impacto pomocí solenoid přes 3D tiskovou podložku dává napětí na elektrody, což způsobuje svalové kontrakce. Uživatel pociťuje úder.


Jako příklad vývojáři prokázali aplikace Impacto v simulátoru boxu. Při získávání úderu od virtuálního soupeře na ruku solenoid udeří uživatele v předloktí a současně dává napětí na elektrody, které způsobují kontrakce bicepsu. Při tom lze upevnit na těle několik Impacto pro různé pohyby.

Kromě toho, Impacto je možné použít nejen jako zařízení fyzického rázu, ale také jako vstupní zařízení. Například pomocí náramku uživatel může kopat míč, nebo hrát baseball.


Peter Kovac

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 14. 04. 16

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru